Wernisaż wystawy "Pokój, człowieczeństwo, różnorodność" w Mediatece MeMo

Kategoria Warsztaty
Wydarzenie od 20.09.2024 do 20.09.2024
W godzinach od do
Zaloguj się
100
Dostępnych miejsc
100
Miejsc łącznie

Wystawa pt. "Pokój, człowieczeństwo, różnorodność" w Mediatece MeMo w Łodzi to zwieńczenie dwóch międzynarodowych wystaw Barbary Stańdo-Szymaniak, które odbyły się w czerwcu tego roku.

 

Pierwsza z nich, zbiorowa odbyła się w Wiedniu w "Galerie Eisenwaren Kamp", gdzie w gronie międzynarodowych artystów zaprezentowane zostały dwa obiekty malarskie. Tematem oraz tytułem wystawy był "Pokój i człowieczeństwo" (oryg. "Fieden und Menschlichkeit"). Wystawa zapraszała do przyjrzenia się czy społeczeństwo i artyści mogą stworzyć bardziej pokojowy świat. Pokój ma kolory obfitości, zachęca do refleksji, poszukiwań, doświadczeń do narodzin sztuki.

 

Druga wystawa odbyła się w Holandii w Studio Gallery Art and Design w Hilversum również w międzynarodowym gronie zaprezentowanie zostały przez artystkę trzy obiekty malarskie. Wystawa pt. "Intersectionality" dotyczyła różnorodności. Zagłębiła się w złożoność, tożsamości, w takie aspekty jak rasa, płeć, seksualność, kultura i pochodzenie społeczno-ekonomiczne. Poprzez tę eksplorację podkreślała tematy równości i harmonii, świętując wzajemne powiązania ludzkości i różnorodności.

 

Zanurzając się w swoją twórczość w dwóch krajach, w międzynarodowych gronach artystów B.A.S.H.A doświadczyła nowych emocji. Poczuła potrzebę podsumowania tych podróży.

 

Dokładając kilka obrazów do obecnej wystawy artystka zamyka całość w sumę doświadczeń emocjonalnych dotyczących tematu i tytułu "Pokój, Człowieczeństwo, Różnorodność".

 

Zamknięciem tegorocznych wystaw będzie prezentacja obrazów artystki na indywidualnym stoisku podczas XXI Warszawskich Targów Sztuki w Warszawie w listopadzie.

 

B.A.S.H.A

Barbara Stańdo-Szymaniak (ur. 1975 r. w Polsce) - absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w 2001 roku otrzymała dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem na wydziale Tkanina i Ubiór oraz w pracowni malarstwa u prof. Marka Wagnera. Od 1999 roku brała udział w wielu wystawach indywidualnych oraz grupowych w kraju i za granicą. Pracuje i mieszka w Łodzi.

 

Tworzy obiekty malarskie w technice kolażu. Odnajduje nienazwane dotąd przestrzenie, historie, refleksje, postacie, byty. Artystka nawiązuje dialog z "nienazwanym", zaprasza do interpretacji i skojarzeń by odszukać następne znaczenia, spotkania, inspiracje. Odważną ekspresją, kolażem, kolorem, wplata do obrazów elementy ubioru, materiały z życia codziennego, tkaniny łącząc je z farbami olejnymi. Kolaż towarzyszy jej do początków twórczości. Odnajduje go w życiu zawodowym, osobistym, w mieście w którym żyje i tworzy.

 

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie karty do Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny. Dowiedz się więcej o cookies.