Warsztaty z animacji poklatkowej dla dzieci 8-11 lat

Kategoria Warsztaty
Wydarzenie od 22.04.2025 do 22.04.2025
W godzinach od 17:00 do 19:00
Zaloguj się
4
Dostępnych miejsc
15
Miejsc łącznie

Zapraszamy na warsztaty z animacji poklatkowej dla dzieci w wieku 8-11 lat.

 

Plan warsztatów:

1. Wprowadzenie (10-15 minut)

• Krótka prezentacja: czym jest animacja poklatkowa? Pokaz prostych przykładów (np. animacji wykonanych z plasteliny, klocków LEGO, czy rysunków).

• Wyjaśnienie, jak działa animacja poklatkowa - technika "klatka po klatce" i dlaczego ważne są drobne zmiany między ujęciami.

 

2. Przygotowanie (20-30 minut)

• Podział na grupy.

• Wylosowanie z puli magicznych karteczek tematu animacji: np. podróż kosmiczna, przygoda w lesie, podwodna przygoda, superbohaterzy itp.

• Przygotowanie materiałów: papier - po jednej kartce na grupę (format 50×70) kredki, nożyczki, farbki, mazaki, klej, bibuła - do scenografii, tła, figurki lego i klocki do samej animacji.

• Budowa scenografii i postaci. Dzieci mogą wymyślać własne historie na wylosowane tematy i wygląd bohaterów.

 

3. Tworzenie animacji (1-1,5 godziny)

• Ustalenie plan działania i ilość klatek animacji.

• Zrobienie zdjęć kolejnych klatek animacji. Dzieci wykonują małe zmiany w ułożeniu postaci lub otoczenia między zdjęciami.

• Prowadzący nadzorują pracę, pomagają w technicznych aspektach i wspierają kreatywność.

 

4. Montaż i projekcja (30 minut)

• Złożenie zdjęć w prostym programie do edycji animacji (np. aplikacja do animacji poklatkowej na tablecie).

• Dodanie efektów dźwiękowych lub muzyki.

• Pokaz powstałych animacji na dużym ekranie, gdzie dzieci mogą zobaczyć rezultaty swojej pracy.

 

5. Podsumowanie (15 minut)

 

Zajęcia poprowadzi Martyna Tomczak - ur. 2002, mieszka i pracuje w Łodzi. Studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalizacja Projekty Wizualne. W swojej twórczości łączy fotografię, film, animacje poklatkowe i instalacje, badając zagadnienia psychologii, psychoanalizy, emocji oraz ludzkich zachowań i reakcji. Jej najnowsze prace koncentrują się na analizie zjawiska miłości i jej psychologii. z sposoby, w jakie ją definiujemy. W swoich pracach inspiruje się teoriami psychologów, interpretuje je i w oparciu o swoje własne obserwacje, tworzy wizualizacje złożone z esencji tychże teorii. Pracuje głównie cyfrowo, tworząc filmy, fotografie i animacje, które łączy z formami analogowymi, takimi jak linoryt. Poprzez złożone instalacje dąży do odkrycia nowych znaczeń w pozornie znanych tematach, poszukując ukrytych warstw i alternatywnych interpretacji.

 

Na wydarzenie obowiązują zapisy

WSTĘP BEZPŁATNY — warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest posiadanie aktywnej karty do Biblioteki Miejskiej w Łodzi (fiszki). Prosimy przygotować fiszkę przed wejściem na salę.

 

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny. Dowiedz się więcej o cookies.